Systemy sterowania

Szeroka oferta systemów sterowania

Silniki PORTOS

Napędy serii PORTOS oraz PORTOS-R to jednofazowe, asynchroniczne silniki sterowane napięciem 230V 50 Hz. Wyposażone są w tzw. „mechaniczny układ krańcowy” co oznacza iż regulacja miejsc zatrzymania silnika zamontowanego w rolecie wykonywana jest ręcznie (za pomocą klucza regulacyjnego) przy głowicy napędu. Silniki dostępne są z adaptacją na rurę oktagonalną o średnicy odpowiednio 40, 60 oraz 70 mm. Ze względu na sposób sterowania, napędy portos dzielimy na:

1. Silniki przewodowe – PORTOS
2. Silniki radiowe – PORTOS-R
3. Silnik z mechanizmem awaryjnego podnoszenia – typ NHK

System sterowania radiowego PORTOS-R oparty jest na urządzeniach naściennych jak i pilotach przenośnych pracujących na częstotliwości 433 MHz (kod stały). Oferuje możliwość zdalnego sterowania osłonami z dowolnego miejsca w budynku za pomocą dowolnego nadajnika z systemu sterowania PORTOS-R. W systemie tym występują urządzenia do sterowania czasowego które umożliwiają ustawienie automatycznych godzin podnoszenia oraz opuszczania osłon w skali tygodnia.

Silniki EXALUS

Silnik SSR-BIDI to najnowocześniejszy napęd radiowo-kablowy umożliwiający sterowanie roletami za pośrednictwem systemu EXALUS Home z dowolnego miejsca na Ziemi.

Napędy SSR-BIDI to przede wszystkim silniki z elektronicznym układem krańcowym, dzięki któremu skutecznie zareagują na napotkaną przeszkodę oraz rozpoznają np. przymarzniętą listwę dolną. To rozwiązanie pozwala zapobiec ewentualnym mechanicznym uszkodzeniom rolety.

W celu zaprogramowania silników wystarczy podłączyć je do zasilania i pozwolić na wykonanie automatycznej kalibracji. SSR-BIDI to napęd, który sam uczy się pracy rolety, a do zainstalowania i uruchomienia silników nie są wymagane jakiekolwiek dodatkowe urządzenia.

Silniki SSR-BIDI zostały wyposażone w dwukierunkowy sygnał radiowy, za pomocą którego możemy sprawdzić aktualny i w pełni precyzyjny stan naszej rolety. W dowolnym momencie za pośrednictwem aplikacji lub przeglądarki WWW, każdy użytkownik może sprawdzić aktualną pozycję zainstalowanych rolet. Aplikacja dostępna jest zarówno na iOS oraz Android. Do obsługi aplikacji niezbędna jest centrala TR7.

W napędzie SSR-BIDI zostały zainstalowane przewody pięcio-żyłowe dzięki którym, oprócz sterowania drogą radiową, klient może podłączyć dowolny klawisz wpasowujący się w indywidualny wygląd przełączników domowych.

Bez wątpienia napędy serii SSR-BIDI są kolejnym elementem systemu EXALUS Home. Pozwalają one na rozbudowanie scenariuszy chociażby o dodatkowe wywoływanie pozycji rolet komfortowych czy pozycji wentylacji.

Napędy przeciążeniowe Plug & Play EXALUS występują w rozmiarach Fi40 i mocy 10Nm oraz Fi60 o mocy 10Nm, 20Nm i 30Nm. Do prawidłowej pracy silników wymagane są wieszaki blokady, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo zamontowanych rolet.

Silniki ASA

Napędy włoskiego producenta firmy ASA, członka grupy SOMFY, cechuje długa żywotność oraz trwałość działania.

Silniki wyposażone są w elektroniczny układ krańcowy a także mechanizm detekcji przeszkód oraz oblodzeń co gwarantuje bezawaryjne użytkowanie rolety. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom silniki adaptują się do warunków pracy rolety dlatego też nie wymagają konfiguracji pozycji krańcowych.

Napędy dostępne są na rurę oktagonalną 60 mm zarówno w wersji przewodowej jak i sterowane radiowo.

SMART HOME

Exalus Home System sprawia, że nie tylko zaoszczędzisz czas oraz energię, ale zdobędziesz komfortowy nadzór nad Twoim domem. System kontroli nad urządzeniami w domu to nie gadżet, a przyszłość, która właśnie nadeszła!

Zapanuj nad twoim domem lub biurem. Kontrola światła, rolet oraz innych. urządzeń elektronicznych nigdy nie była tak prosta.

Zobacz katalogi producentów

Zadzwoń do doradcy

i zapytaj o szczegóły oferty

792 532 822 / 534 500 777